Bizi takip edin:


Renkli Kalemlerin renkli eğlencesi…

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren Renkli Kalemler Gündüz Bakımevi 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılında farklı etkinlikler  ile çocukların gelişimine katkı sağlıyor.

Renkli Kalemler Gündüz Bakımevi minikleri Ekim ayı eğitimlerinde 'kil çalışması' yaparak hem stresten arınıyor hem de kışa daha enerjik başlıyor.

Kil çalışması sırasında çocukların duygu, düşünce ve sıkıntılarının dışa aktarımının daha kolay sağlandığına dikkat çeken Renkli Kalemler Gündüz Bakımevi kurucuları Aliye Pınar Arıkoğlu ve Alihan Özer, ilk insandan beri, doğada organik olarak varlığını sürdüren kilin, özellikle okul öncesi eğitimde önemli bir yer tuttuğunu dile getirdi.

Öte yandan okul öncesi eğitimin, öncelikli amacının çocuğu gerçek yaşama hazırlamak olduğunu da sözlerine ekleyen Arıkoğlu ve Özer, “Yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlıyoruz. Bu etkinliğimiz öncesinde de kocaman bir balon şişirdik ve sonra onu bir iğneyle patlattık. Böylece çocuklara canlandırma ve taklit etme yeteneği kazandırarak, bir durumu kavramalarına yardım ediyoruz.”dedi.

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN