Bizi takip edin:


Muratpaşa İlçesinde Trafik Eğitim Parkı Açıldı...

Muratpaşa İlçesinde Trafik Eğitim Parkı açıldı.

2018 - 2019 Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, yaz tatili sebebiyle eğitimlere kısa bir ara verildikten sonra Muratpaşa Trafik Eğitim Parkında, yeni dönem açılışı 27 Eylül 2018 tarihinde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri ve Vali Hüsnü Tuğlu İlkokulu  öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta çocuklara "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" kampanyasında kullanılan kırmızı düdükler, trafik kuralları ile ilgili etiket ve çıkartmalar hediye edildi. Öte yandan trafik eğitimi verilerek,  trafik ortamında nasıl davranmaları konusunda uygulamalarda bulunuldu. 

Muratpaşa Belediyesi ve Trafik denetleme Şube Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Çocuk trafik eğitim parklarının amacı; okul öncesi çocuklar ile ilkokul öğrencilerine öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında karşı karşıya kaldıkları trafik ortamında trafik kurallarına uygun davranış kazanmalarına yardımcı olmak, nihayetinde trafik güvenliği ve istenilen trafik kültürünün oluşmasını sağlamaktır.

Antalya il merkezimizde bu amaca yönelik; Kepez İlçesi Yeşiltepe Mahallesi ve Muratpaşa İlçesi Fener Mahallesinde olmak üzere toplam iki adet "Çocuk Trafik Eğitim Parkı" bulunmaktadır. İlgili belediyelerin talepleri üzerine Kepez ve Muratpaşa Çocuk Trafik Eğitim Parklarında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü eğitici personeli tarafından Trafik Eğitimleri verilmektedir.denildi. 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN