Bizi takip edin:


Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu'ndan kan bağışı!

Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu'nda 15 Mart Cuma Günü, “18 Mart Şehitleri” anısına Kızılay Kan Merkezi tarafından kan bağışı için çadır kuruldu.

Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu'nun bahçesinde ''18 Mart Şehitleri” anısına kurulan kan bağışı çadırında kan bağışı rekoru kırıldı. “Belki senin kanınla can bulacak insanlar var” sloganı ile çıkılan yolda, 460 kan bağışı yapıldı.

Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu müdürü Feyzullah Arslan'ın destekleriyle, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu'nun da katılımıyla, öğretmen, veli, kamu görevlileri ve birçok vatandaşın gösterdiği duyarlılıkla gerçekleşen etkinlikte Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak da kan bağışında bulundu.  Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu 4/C Sınıfı öğrencileri ve Öğretmen Nalan Yavuz'un 'hayata geçirdiği 'Lösemide Bir İz Bırak' Projesi, bu tür kan bağışı kampanyası gibi birçok kampanyayı kapsıyor. 

İlkokul 4/C Sınıfı öğrencileri ve Öğretmen Nalan Yavuz,  2 yıldır üzerinde çalıştıkları projenin amacının lösemi ile mücadele eden minik yüreklere zor süreçte yardımcı olmak olduğunu dile getirdi. Proje kapsamında kermesler düzenlediklerini ve kermes gelirleri ile lösemili çocuklara bağışta bulunacaklarını belirten Yavuz, açıklamalarına şu şekilde devam etti: 

'Her çocuğun gülmeye, yaşama sımsıkı sarılmaya, çocukluğunu doya doya yaşamaya hakkı vardır. Bu minik yüreklerin yüzünde küçücük bir gülümsemeye, onlara umut olmaya, hastane odası dışına çıkamayan çocukluklarını bir nebze de olsa yaşayabilmeleri için yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Onlara acılarını unutturmak, moral olabilmek, yüzlerindeki ufak bir tebessüme şahit olmak paha biçilemezdir.'

 

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN