Bizi takip edin:


Gazeteci Murat Seyirci yazdı... Yazık Çünkü İnanmıştık!

Gazeteci Murat Seyirci daha önce gündemine taşıdığı okullarda velilerden alınan ücretlere ilişkin yazısına bir yenisini daha ekledi. 

Seyirci, Devlet okullarının ücretsiz olduğunu hatırlatarak, Antalya'da hala kayıt ücreti alındığını gündemine taşımış, Cumhurbaşkanı okullarda kayıt parası almasını yasaklamış, alanlara da ceza işlemi uygulanacağını belirtmişti. Devlet 'kayıt parası almayacaksınız' dediği halde hala devlet okullarında para alındğını ve bu paraların devletin bankası yatırıldığını belirten Seyirci, buna göz yuman hükümet yetkililerini de eleştiri getirmişti. 

Antalya Valisi Münir Karaloğu'nun okullarda kayıt işlemlerini sona erdiğini söylemesi üzerine Seyirci de kayıt işlemlerinin hala anaokullarında devam ettiğini belirtti. Devletin sadece okulun temel gereksinimlerini karşıladığını söyleyen okul müdürleri de bu zor koşullarda okul yönetimine destek olmak için velilerden karşılık beklediklerini sözlerine ekliyor. 

Gazeteci Murat Seyirci, "Devlet para almıyoruz" dediğini ancak, komisyon kararını okullara gönderdiğini, şikayet geldiği zamanda komisyon kararıyla müdürün koruma altına alındığını belirtererek, 'Hayata Seyirci Kalmayın' notunu paylaşıyor.

 

Yazının devamı için lütfen linki tıklayınız...

Yazık Çünkü İnanmıştık!

 

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN