Bizi takip edin:


Antalya'da çalışan annelere 650 TL yardım geliyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, küçük çocuğu olan 10 bin 250 kadına aylık 100 avro mali destek sağlanacağını açıkladı. Proje Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya'da SGK tarafından uygulanacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kadın istihdamını artırmak amacıyla Avrupa Birliği Delegasyonu ile ortak bir projeye imza atıyor. Uygulama ile ilgili yapılan açıklamaya göre 0-60 aylık çocuklarını kreş, anaokulu ve bakımevine gönderen 10 bin 250 çalışan anneye 650 TL maddi destek verilecek. Bu desteği 12 ay boyunca kesintisiz olarak alacak anneler arasında ilk başvuruyu gerçekleştiren 13 bin anneyeise 100 euro kırtasiye desteği de alacak.


ANTALYA'DA UYGULANACAK
Binlerce çalışan kadını yakından ilgilendiren uygulama hakkında bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise “Proje ile her anneye 650 lira (100 avro) destek sağlanacak, toplamda yapılan yardım 169 milyon lirayı (26 milyon avro) bulacak. Proje Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde SGK tarafında uygulanacak'' dedi. 

Bakanlığın yayınladığı duyuruya göre projeye için ön kayıtlar 15 Ekim 2019 Salı Günü Saat 14:00’ten İtibaren İnternet Üzerinden (www.sgkkurumsalcocukbakımı.org) E-Devlet Şifresi ile yapılabilecek.

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN