Bizi takip edin:


Velilerden okul kayıt parası ihbarı! Bazı okullarda devam ediyor...

Geçtiğimiz günlerde okul kayıt parasının kalkması ile ilgili yaptığımız haberin ardından bazı velilerden kayıt parasının alınmaya devam ettiği yönünde ihbarlar gelmeye başladı.

Gazeteci Murat Seyirci'nin gerek sosyal medya hesaplarında gerekse de köşe yazılarında gündeme taşıdığı, velilerin okul kayıt parası isyanı nihayet son bulduğu ile ilgili geçtiğimiz günlerde haber paylaşımında bulunmuştuk. Yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok okulda okul kayıt parası alınmazken; haberimizin ardından çok ciddi ihbarlar gelmeye başladı. Veliler tarafından yapılan ihbarlara göre bazı okullar devletin kayıt parası almaması yönündeki kararına rağmen kayıt parası almaya devam ediyor.


EĞİTİM ÜCRETSİZ OLMALI
Okul aile birliklerinin kendi arasında aldıkları karar ile velilerden kayıt parası almaya devam ederken Valilik Komisyonu'nun bu konu ile ilgili bir karar alıp almadığı ise merak konusu oldu. Tüm uyarılara rağmen okulların kayıt parası alması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki söylemleri ile çelişirken bir yandan da ekonomik olarak sıkıntılı zamanlar yaşadığımız bu dönemde velilerin üzerine yük oluşturuyor. Veliler bu duruma tepki gösterirken, devletin tüm çocukları ücretsiz olarak okutması gerektiği söyleniyor.

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN