Bizi takip edin:


Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi'ne çocuk akını

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi, 2019 -2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla minik öğrencileri misafir etmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Etiler Mahallesi’nde hizmet veren Kitap ve Oyuncak Müzesi, Lego Odası'ndan Keloğlan Evi'ne, Mars'a Yolculuk Odası'ndan Kütüphanesi'ne kadar pek çok etkinlik alanıyla çocukları eğlenceli bir ortamda eğitimle buluşturuyor. Yaz tatilinde de çocukların buluşma adresi olan merkez, okulların açılmasıyla miniklerle dolup taşmaya başladı.

MASAL DİYARINA YOLCULUK
Çocukları adeta masalsı bir dünyaya yolculuğa çıkaran Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi’ni 2019 yılı içerisinde 12 bin 479 çocuk ziyaret etti. Merkezde küçük yaştaki çocuklar masal odası ve lego odasında oynarken Keloğlan Evinde de eğitmenler tarafından kendilerine okutulan masalları dinliyor. Büyük yaştaki çocuklar ise bilim ve eğlencenin bir arada sunulduğu Mars’a yolculuk Odası’nda farklı bir deneyim yaşıyor. Merkezde yüzlerce kitabın bulunduğu kütüphane ve bilgisayar odası da bulunuyor.

KİTAP OKUYANA OYUNCAK SÜRPRİZİ
Çocukları kitap okumaya da teşvik eden merkezde bir kitap okuyan çocuk, istediği oyuncağıalarak 1 hafta süreyle evine götürebiliyor. 1 hafta sonra tekrar değiştirerek, hem kitap okuyup hem de istediği oyuncakla oynama fırsatı buluyor.

TELEFON İLE RANDEVU
2-12 yaş arası çocukların faydalanabildiği Kitap ve Oyuncak Kütüphanesi hafta içi ve Cumartesi saat 09.00 ile 17.30 arasında hizmet veriyor. Oyuncak kütüphanesine gelmek isteyen çocuklar için 502 09 67 numaralı telefondan randevu alınması gerekiyor.

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN