Bizi takip edin:


Muratpaşa eğitim her anında her alanında

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kreşlerden başlayarak eğitimin her kademesinde ve her alanında hizmet sunan bir yapıya ulaştıklarını belirterek, “Muratpaşa Belediyesi olarak belki boyumuzu ve haddimizi aşan ama aşmak da isteyen sorumluluklar üstleniyoruz.” diye konuştu.

Başkan Uysal, bugün sayıları 5’e çıkan kreş ve gündüz bakım evleri, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik 3 mahallede bulunan destek eğitim merkezi, lise öğrencilerine yönelik ve kısa adı MURGEM olan Muratpaşa Gençlik Merkezi, ODTÜ Gençlik Parkı, yurt ve eğitim yardımı imkanlarıyla eğitimin her alanında var olmaya çalıştıklarını söyledi. Bununla birlikte Antalya’nın ilk ve tek açık hava çocuk oyun dünyası Teneffüs Park projesinin de çocukların eğitimlerini destekleyici bir çalışma olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, “Muratpaşa Belediyesi olarak belki boyumuzu ve haddimizi aşan ama aşmak da isteyen sorumluluklar üstleniyoruz” dedi. 

FARKLI MAHALLERDE 5 KREŞ

Muratpaşa Belediyesi, bugün sayıları 5’e çıkan kreş ve gündüz bakımevleri, tek ebeveynli ailelerin, şehit ve gazi ailelerinin çocukları başta olmak üzere 36-72 ay arası çocuklara yönelik okul öncesi eğitim hizmeti veriyor.  Başkan Uysal göreve geldiğinde sadece Çağlayan Mahallesi’nde 100 öğrenci kapasiteli Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi’ne sahip olan Muratpaşa Belediyesi, 6 Kasım 2014’te Dutlubahçe, 22 Nisan 2015’te sanat, bilim, okuma-yazmaya hazırlık, hayal dünyası ve hareket merkezi gibi 6 atölyeye sahip Ermenek Mahallesi Türkan Saylan kreşlerini hizmete açtı. 18 Ağustos 2015’ta 140 öğrenci kapasiteli Konuksever Adalya Vakfı Şube Kreş ve Gündüz Bakımevi hizmete alındı. 27 Mart 2018 ise Bayındır – Soğuksu mahallerine hizmet veren Münir Özkul Kreşi faaliyete geçti.  Muratpaşa Belediyesi ayrıca Sedir Mahallesi’nde bulunan kapalı Pazar yerine ise çocuklar için bir oyun evi kurdu. Pazar alışverişine gelen annelerin çocuklarına yönelik açılan oyun evini bugüne kadar binin üzerinde çocuk kullandı.

 

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN