Bizi takip edin:


Eymen Kreş’ten Antalyaspor’a ziyaret

Özel Eymen Kreş Ve Gündüz Bakımevi öğrencileri Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde Antalyaspor oyuncularıyla antrenman gerçekleştirdi.

Özel Eymen Kreş Ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, Antalyaspor oyuncuları ile bir araya geldi. Oyuncularla futbol oynayıp spor yapan çocuklar güneşin tadını çıkararak eğlenceli vakit geçirdi. Etkinliğin yapılış amacı ile ilgili açıklamalarda bulunan ve çocuklarda spor yapma alışkanlığının önemine değinen Okul Müdürü Mine Emen, düzenli spor yapan öğrencilerin çok daha başarılı olduğunu belirtti.

SPOR FAALİYETLERİNİN ÖNEMİNE VURGU

Okul öncesi dönemde düzenli spor yapan çocuk ile hiç spor yapmayan çocuk arasında, oldukça ciddi hem fiziksel hem ruhsal farkların ortaya çıktığını vurgulayan Mine Emen açıklamalarına şu şekilde devam etti:  

‘Spor yapan çocuklar, kaba ve ince motor kas gelişiminin kişiye kattığı fiziksel ve mental özgüven ile derslerinde daha başarılı olurken, spor yapmayan çocuklar henüz kendilerini ifade etmekte bile çekingen davranmaktadır. Spor ile çocuğa katılan katma değer, sadece bedensel gelişim demek değildir. Bedenine hakim olabilen bir çocuğun, okul çağına geldiğinde kendini yaşıtlarına oranla daha iyi ifade edebilmesi demektir. Bu yüzden çocuk için okul arayışına girildiğinde, öncelikle okulun spor faaliyetlerine verdiği önemin göz önünde bulundurulması gerekir. Spor ile yetişen bir çocuk, hayata dair her zaman daha güçlü, daha sorumluluk sahibi ve daha disiplinli olacaktır.

 

 

HABERLER


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN