Konyaaltı Harvard Kids

  • Yetkili: Sibel Ulu
  • Telefon: 02422286161
  • GSM: 05531111034
  • İlçe / Mahalle: Konyaaltı / Arapsuyu
  • Adres: Arapsuyu Mahallesi, Kuşkavağı Caddesi No:30, 07070 Konyaaltı/Antalya
  • Web: http://konyaaltihasanaokulu.com/
  • E-Posta: info@harvardkidskonyaalti.com
  • Kreş Sosyal Medya Ağlarımız:
  • Whatsapp İletişim Hattı:

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla Montessori eğitiminin içiçe olduğu tam gün İngilizce modeliyle desteklenen karma bir eğitim programı uygulanmaktadır. Okulumuzda öğrenci odaklı ve kalıcı öğrenmeyi esas alan alternatif eğitim yaklaşımı ile amacımız; yenilikçi, sorgulayan, yaşadığı dünyaya duyarlı, değerler eğitimini almış bilim, sanat, spor ve teknoloji alanlarında başarılı, mutlu bireylerin yetişmesine rehberlik etmektir. Doğaya saygılı, sosyal, özgüveni yüksek ve mutlu bireyler yetiştirmek bizden sonraki kuşaklara vereceğimiz en değerli armağandır. Okulumuzun diğer anaokullarından en önemli farkı; öğretmenlerimizin Montessori eğitim koçluğu eğitimi almış olmalarıdır. Ana hatları ile Montessori sisteminde öğretmen çocuğun kendi kendine öğrenmesine izin verir. Çocuğa diğer eğitim sistemlerinden farklı olarak kendi öğrenmesine yardımcı olan arkadaştır. Montessori eğitim sistemi, özgüveni yüksek, öğrenmeyi seven, kendisi ile barışık çocuklar yetiştirir. Montessori sisteminin geliştirilmiş ve birçok ülkede uyguladığı bu eğitim modeli Almanya, İtalya, İngiltere ve Amerika’da en çok uygulanan anaokulu programıdır.

Okulumuz Montessori Vakfının resmi ve onaylı Türkiye temsilcisidir. Kısaca çocuklarına kendisine değer vermeyi ve kendi işini kendi yapmayı öğretir. Amerika Birleşik Devletlerinin resmi dil öğretim programı LinguaFolio’ya uygun konuşma ağırlıklı sınıflarında bir sınıfta iki öğretmenli sistem ingilizce ve montessori ögretmeni karma olarak uygulanır. Okulumuzda çoklu zeka programına uygun olarak öğrenciler yetenekli oldukları zeka alanına göre özel eğitime tabii tutulurlar.

Montessori Eğitim Sisteminin en önemli ve ayrılmaz bir parçası da Montessori Vakfı’na özel lisanslı Montessori sistemine uygun eğitim materyalleri ve oyuncaklarıdır. Bu materyal ve oyuncaklara sahip olmayan bir anaokulunun Montessori Eğitim Sistemine uygun çocuk yetiştirmesi mümkün değildir. Montessori Vakfı Anaokullarında kullanılacak materyaller Genel Merkez tarafından seçilmektedir. Montessori temsilciliği alan okullar ilgili materyalleri Montessori Vakfı Türkiye Genel Merkezi'nden temin etmektedirler. Montessori Vakfı Anaokullarında, vakıf merkezinin onayından geçmeyen oyuncak ve materyallerin kullanılması kabul edilmemektedir.
Fiziksel


Hizmetler


Yabancı Dil


Spor Faaliyetleri


Sanatsal Faaliyetler


Kulüpler


Anaokulunuzun veya kreşinizin Antalya Kreşleri Rehberinde yer almasını istiyorsanız hemen

KREŞİNİZİ EKLEYİN