ilanlar hepsi
Yunus Yuva Okul Öncesi Eğitim Merkezi
Yunus Yuva Okul Öncesi Eğitim Merkezi
İletişim BilgileriKreş Resimleri İçin Tıklayın
Yetkili : Nurbanu Coşkun
Telefon : 0 242 311 36 42
İlçe/Mahalle : Muratpaşa/Meydankavağı Mah.
Adres : 151. Sok.No:9 Antalya
Web : http://www.yunusyuva.net
E-posta : info@yunusyuva.net

YUNUS YUVA DA BİR GÜN

Yuvamız saat:07.30 da açılır. Saat : 08.00 den itibaren öğrencilerimiz gelmeye başlar. Onları kapıda güler yüzüyle Ayşe ablamız karşılar, ve yavrularımıza sınıflarına kadar eşlik ederler. Saat 09.30 ‘a kadar tatlı öğrencilerimiz sınıflarında öğretmenlerinin gözetiminde  serbest oyun oynarlar. 09.30 ‘da artık kahvaltı zamanı gelmiştir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz   aşçı teyzelerimizin hazırladığı leziz kahvaltıyla güne zinde başlama fırsatını yakalamış olurlar. Saat : 10.00 ‘dan sonra artık tüm öğrencilerimiz sınıflarına yerleşir ve günlük plan akışı doğrultusunda etkinlikler başlar.

Saat: 12.30 olduğunda öğle yemeği vakti gelmiştir. Eller yıkanır ve yine aşçı teyzemizin özenle hazırladığı sağlıklı ve lezzetli bir öğünle karınlar doyurulur. Saat :13.00 ‘ten sonra miniklerimiz öğle uykusuna geçerler. Diğer yaş gruplarımız ise günlük plana uygun olarak etkinliklerine saat : 15.30 ‘a kadar  devam ederler.

15.30 veeee artık ikindi kahvaltısı zamanı; kendi mutfağımızda özenle hazırlanan poğaçalar börekler ile kahvaltımız yapılır. Saat 16.00 ‘dan sonra serbest oyunlar oynanır ve eve dönüş için hazırlıklara başlanır. Eğlenceli , hareketli , mutlu bir gün tamamlanmıştır. Saat: 17.00 ‘de servislerimiz hareket eder. 17.30- 18.30 arası kalan öğrencilerimiz nöbetçi öğretmen eşliğinde CD odasında animasyon izlerler. 18:45 ‘te yuvamız kapanır….

OKUL ÖNCESİ  EĞİTİMİN AMAÇLARI 
Çocukların beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak.

Onları ilköğretime hazırlamak.
Çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak.
Okul Öncesi dönemde verilen eğitim ile çocukların sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma davranışları geliştirmek.
Eğitimde çocuğun, kendine saygı ve güven duymasını sağlamak, öz denetim kazandırmak.
Çocukların bağımsız davranışlar geliştirmesini desteklemek.
Yardıma gereksinim duyduğunda yetişkin desteği, rehberliği ve güven verici yakınlığını sağlamak.
Çocukların hayal güçleri, eleştirel düşünme becerileri, iletişim kurma ve duygularını anlatabilme davranışları geliştirmek.
MİSYONUMUZ: Hayata Emin Adımlarla Başlayan, Milli Ve Manevi Değerlerine Bağlı, Özgüveni Yüksek, Teknolojiyi Kullanabilen, İlimve Fen Donanımına Sahip Bireyler Yetiştirmek…
Yunus Yuva; başarılı okul öncesi eğitimi yanı sıra kişisel ve ahlaki gelişimini tamamlamış bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.Bu hedef doğrultusunda okulumuzda “DEĞERLER EĞİTİMİ “ verilmektedir.
Okul öncesi eğitim çocuğun eğitim hayatı için atılacak ilk ve en önemli adımdır.Yunus Yuva bu önemin bilinciyle sahip olduğunuz değeri yarınlara hazırlama sorumluluğunu paylaşmaya hazırdır.