ilanlar hepsi
Sinem Kreş Çocuk Klübü
Sinem Kreş Çocuk Klübü
İletişim BilgileriKreş Resimleri İçin Tıklayın
Yetkili : Keziban AYKUŞ
Telefon : 02424212149
İlçe/Mahalle : Döşemealtı/Merkez
Adres : Cumhuriyet Cad. Aykuş Apt. No:32
Web : http://www.sinemkres.com/
E-posta : info@sinemkres.com/
    Henüz resim eklenmemiş

Okulumuzu Tanıyalım
Okulumuz 2004 yılında SÜLEYMAN AYKUŞ ve kızı KEZiBAN AYKUŞ tarafından 7 çok geç sloganıyla Döşemealtı Yeniköy merkezde kurulmuştur.

Çocuklarımızı güvenli ve hijyenik bir ortamda anne kucağının sıcaklığıyla kucaklayan okulumuz veDöşemealtında ilk ve tek kreş anaokulu olarak özellikle organize sanayi bölgesinde çalışan anne babalara büyük kolaylık sağlamaktır.

600 metre kare  alan üzerinde tek kat olan okulumuzun etrafı duvar ve demir parmaklıklarla çevrilmiş olup geniş bir oyun parkına sahiptir.

Hobi bahçesi olarak adlandırdığımız alanda organik olarak çocuklarımız sebze ve meyvelerini kendileri yetiştirip  ve organik tarımla birlikte çevre bilincinide  kazanan çocuklarımız günümüzün en önemli eksiklerinden birini çok küçük yaşlarda kazanmış oluyorlar.

Çocuklarımızın büyümesinde ve gelişmesinde en önemli yeri teşkil eden beslenmeye büyük önem verilerek yemeklerimiz organik sebze-meyve ve köyden temin edilen süt ve süt ürünleri kullanılarak okul mutfağımızda hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanmaktadır.dengeli beslenme ilkelerine uygun olarak hazırlanan yemek listelerimiz heray periyodik olarak velilerimize gönderilmektedir.

Çocuklarımızın herhangi bir sağlık problemi olduğunda öncelikle aile bilgilendirilerek çocuğun sağlık durumunu düzenli takip eden bir doktoru varsa onunla irtibata geçilmektedir.

Okulumuzda sınıflar yaş gruplarına göre ayrılır.ilköğretime hazırlık anasınıfımız(6yaş),anaokulu grubumuz(5 yaş),3-4 yaş grubumuz ve etüd grubumuz bulunmaktadır.

Öğretmen kadromuz çocuk gelişimi ve eğitimi –okul öncesi öğretmenliği mezunudur.okul psikoloğumuz Ahmet ANADOL velilerimizi çocuklarının ruhsal ve psikolojik durumları hakkında bilgilendirmektedir.aşçı,temizlik elemanı,yardımcı,servis şöforü okulumuzun kendi bünyesinde çalışan elemanlardır.

Tüm personelimiz gerekli sağlık kontrollerinden geçirilerek her öğretim yılının başında sağlık raporları yeniden alınmaktadır.

MİSYONUMUZ

Atatürkçü,çağdaş,çalışkan,paylaşımcı,girişimci,kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık,yaratıcılığı gelişmiş,ilgi alanları ortaya çıkarılarak desteklenmiş,kendi kendini ifade edebilen sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek.bilgi yüklemek yerine çocukların öğrenme isteğini artırmak,kendisini ve çevresini tanımasına olanak vererek öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamı sağlamak.

VİZYONUMUZ

Ülkemizin ulu önder Atatürk’ün deyimiyle muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesinin ne istediğini bilen eğitimli bir milletten;eğitiminde okul öncesi dönemden başlaması gerektiğinin bilincindeyiz.Sinem kreş ve anaokulu olarak bu kadar önemli bir vazifeyi hızla gelişen teknolojiye ayak uydurarak yerine getirmek en temel vazifemizdir.